Masopustní průvod ve Stodůlkách 2024

29. února 2024

Ve čtvrtek 29. února 2024 školou ve Stodůlkách prošel masopustní průvod. Za zpěvu a hry na vozembouch maškary navštívily všechny třídy. V čele šla selka s mísou dobrot, dále řezník, čert, kozel s kůzletem, zajíček a knížepán. Spolužáky potěšili svým veselým vystoupením, zpěvem a obdařili je dobrotami.

Masopustní průvod ve Stodůlkách 2024
29. února 2024 - Masopustní průvod ve Stodůlkách 2024

Průvod masek postupně prošel celou školou. Ve třídách si všichni společně zazpívali a zatančili. Velkou pozornost sklidil vozembouch. Ti zvědaví si ho důkladně prohlédli a zahráli si na něj. Maškary navštívily i fyzioterapeuty a zastavily se v kuchyni.

Ještě, než se průvod vydal po škole, tak den předem žáci připravili pro kolemjdoucí a spolužáky sladké pohoštění. Společně upekli tvarohové šátečky plněné marmeládou.